Tisk této stránky

Archiv zájezdů

Kaňony jižní Francie na kole

Kaňony jižní Francie na koleCévennes bylo až do začátku 20. století velmi odlehlé a nepřístupné. Přestože se v dnešní době stalo přitažlivou turistickou oblastí, neztratilo nic ze své původní krásy. Zaměříme se na dva význačné kaňony. Kaňon Tarn tvoří hluboký zářez do vápencových planin a je hluboký 400 – 500 m. Kaňon Ardéche je zařezaný 300 m hluboko a meandruje od Pont d´Arc v délce cca 40 km. Při této akci půjde především o ježdění bez rušivých elementů, jako jsou velká města, rušné silnice. Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky, přírody, dobrého vína a místních specialit.

Elba na kole

Elba na koleOstrov Elba si Vás získá písčitými i oblázkovými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleónovým exilovým sídlem. Cyklistika po panoramatických silničkách, kopírujících azurové moře i šplhajících do kopců za krásnými výhledy. Při všech etapách lze spojit cyklistický program s koupáním na mnoha krásných plážích ostrova.

Perly Toskánska na kole

Elba na koleToskánsko je oblast ve střední Itálii, kterou dějiny stavěly do centra uměleckého dění celé Itálie. Země nekonečných půvabů, krajina plná barev, vůní, cesty lemované cypřiši, vinice, olivové háje - to je Toskánsko. Svět renesance, měst na kopcích, působiště géniů, jakými byli Leonardo, Michelangelo, Giotto a další. Kraj skvělé kuchyně a vynikajících vín - Chianti, Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano. Přestože jsou v názvu "perly Toskánska", navštívíme i umbrijské Orvieto.

Černá Hora na kole

Národní parky Durmitor a BiogradskáČerná Hora (Montenegro) byla zařazena prestižním nakladatelstvím Lonely Planet mezi nejlepší turistické destinace světa. Pestré přírodní a kulturní bohatství Černé Hory již léta chrání organizace UNESCO. Rozeklané štíty Durmitoru, kaňon řeky Tary, množství křišťálově čistých jezer, Skadarské jezero, Boka kotorská jsou opravdovými perlami. Panenská příroda se vzácnými druhy flóry a fauny je k vidění na území NP Biogradská Gora, Bjelasica. Putování Černou Horou má leckdy nádech orientu, je možné narazit na mešitu, ale prohlédneme si i pravoslavné monastyry a kláštery. A s ochutnávkami vyhlášeného pršutu, vína Vranac, místních sýrů a dalších specialit bude naše cykloputování úplné. 

Elba na kole

Elba na koleOstrov Elba si Vás získá písčitými i oblázkovými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleónovým exilovým sídlem. Při všech etapách lze spojit cyklistický program s koupáním na mnoha krásných plážích ostrova.

Korutany na kole v pohodě

Elba na koleNejjižnější spolková země Rakouska Korutany , která sousedí s Itálií a Slovinskem oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Při našem putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, i ti, kteří si vyjedou do kopců (například na vrchol Gerlitzen 1909 m n. m.) Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera a návštěva korutanského buschenschanku, kde ochutnáme domácí speciality přímo ze statku.

Vídeň na kole

Elba na kolePojeďte s námi strávit jeden podzimní den v rakouské metropoli Vídni. Pohybovat se budeme na kolech, koloběžkách, případně inline bruslích. Svou trasu začneme na Dunajském ostrově a povedeme ji dále kolem Dunajského parku s nejvyšší stavbou v Rakousku – Donauturm. Odtud je to již kousek k vídeňskému sídlu OSN. Od něj se pak vydáme již po stopách rakouskouherského mocnářství a prohlédneme si nejkrásnější stavby a paláce této úchvatné evropské metropole. Až budeme unaveni, můžeme si zajít na tradiční Wiener schnitzel a nebo posedět v tradiční cukrárně DEMEL, kam chodívala mlsat již císařovna Sisi.

Dunajská cyklostezka

Elba na koleDunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejznámější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Holního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau - přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.