Tisk této stránky

Tisk stránky

Toskánsko na kole 

aneb krajem nekonečných půvabů, vína a renesance  

Termín:

16. - 25. 6. 2017

Cena:

 od 11 900 Kč

Toskánsko je oblast ve střední Itálii, kterou dějiny stavěly do centra uměleckého dění celé Itálie. Země nekonečných půvabů, krajina plná barev, vůní, cesty lemované cypřiši, vinice, olivové háje - to je Toskánsko. Svět renesance, měst na kopcích, působiště géniů, jakými byli Leonardo, Michelangelo, Giotto a další. Kraj skvělé kuchyně a vynikajících vín - Chianti, Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano. A Florencie se Sienou, to jsou dvě perly, které nesmíme vynechat.

1. den pátek

Odjezd z ČR v podvečerních hodinách, noční přejezd do Itálie.

2. den sobota

Příjezd do historické Sieny  - perly Toskánska. Ubytování, odpolední prohlídka města - unikátní náměstí ve tvaru lastury Piazza del Campo a jedna z nejpůsobivějších italských katedrál Duomo di Siena.

3. den neděle 

Cykloetapa krajem Chianti. Navštívíme vinařské vesnice Vagliagli, Rada in Chianti, vinařství Badia Coltibuono, Gaiole in Chianti. Cca 40 - 65 km

4. den pondělí

Přesun autobusem do města alabastru Voltery. Odtud do středověkého "Manhattanu" San Gimignana  s jeho rodovými věžemi a neopakovatelnou středověkou atmosférou. Dále pokračujeme přes Colle Val d´Elsa a etapu ukončíme v Monteriggioni - hradbami opevněném středověkém městečku. Zde ukončíme dnešní etapu, zpět autobusem. Zájemci o prodloužení mohou dojet na kole až do kempu v Sieně.  Cca 55 - 70 km.

5. den úterý

Cykloetapa krajem Crete Senesi. Autobusem do Buonconvento a odtud na kole k benediktinskému klášteru Monte Oliveto Maggiore. Pokračujeme přes Chiusure do Asciana a typicky zvlněnou, toskánskou krajinou s osamělými statky na kopcích a krásnými výhledy zpět do Sieny. Cca 40 - 50 km.

6. den středa 

Po snídani se autobusem přesuneme do města Montepulciano - další perla Toskánska. Odtud již na kole do městečka Pienza , které nechal vybudovat papež Pius II. Z Pienzy pokračujeme do údolí Val d´Orcia a etapu ukončíme u cisterciáckého kláštera Abbazia di Sant’Antimo.  Odtud autobusem přesun do místa dalšího ubytování u moře, u poloostrova Argentario. Na kole cca 45 km.

7. den čtvrtek 

Autobusem k nejjižnějšímu toskánskému městu Pitigliáno, usazeném na tufovém ostrohu. Možnost zajížďky k dalšímu středověkému městu Sorano a pak přes jednu z nejkrásnějších vesnic Itálie Sovana. Pokračujeme kolem významných archeologických lokalit - rozsáhlá etruská pohřebiště, která patří k nejstarším v Toskánsku. Dojedeme do lázeňského městečka Saturnia, kde se můžeme vykoupat i mimo lázeňský areál v termálních kaskádách. Odtud autobusem zpět do kempu u moře. Zájemci o prodloužení mohou pokračovat do kempu na kole. Na kole cca 40 km (s prodloužením do kempu 75 km).

8. den pátek

Etapa kolem poloostrova Argentario. Vyhlídkovou cestou "Strada Panoramica". Příjemná přístavní města Porto Ercole, Porto Santo Stefano, vyhlídky na toskánské ostrovy Giglio a Giannutri. Cca 55 km nebo lze využít k odpočinku a koupání.

9. den sobota

Ranní přesun autobusem do Florencie  a celodenní prohlídka této perly renesance. Projdeme se po Ponte Vecchio - "mostu zlatníků", uvidíme repliku sochy Davida před palácem Vecchio a nesmíme zapomenout na katedrálu Santa Maria del Fiore s její dominantní kopulí. Večerní odjezd zpět do ČR. 

10. den neděle

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Náročnost :

Trasy výletů povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně pevné šotolinové cesty. Toskánská krajina je zvlněná, o kopce není nouze, ale trasy jsou zvládnutelné i pro průměrně trénované jedince. U některých etap budou navrženy kratší varianty. Podpora autobusu k navezení na začátek či ukončení etapy je samozřejmá. Vždy je možné cyklistický program zaměnit za odpočinek v místě ubytování. Všechny plánované etapy lze absolvovat s průvodcem a nebo také působit zcela samostatně (doporučíme trasy i zajímavosti). 

Vhodné pro všechny typy kol, preferujeme treková a horská kola. Pro zájemce můžeme zajistit zapůjčení kvalitních elektrokol značky KTM (nutné nahlásit s předstihem).

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol

Ubytování:

Spíme ve 2 plně vybavených kempech v Sieně (4 noci) a v kempu u moře v blízkosti poloostrova Argentario (3 noci). Možnost ubytování ve vlastních stanech a nebo v bungalovech/ mobilních domech. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení (v jednotlivých kempech se může vybavení lišit):

- 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele - někdy i přistýlka), úložné prostory

- obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

- sprchový kout + wc

- krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo

Stravování:

  • 7 x snídaně CK= různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.
  • 6 x večeře CK = polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.
  • 1 x společná večeře s ochutnávkou vín (v místním vinařství)

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Cena zájezdu:

Cena za osobu ve vlastním stanu

11 900 Kč

Cena za osobu v  bungalovu / mobilním domku

14 500 Kč

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, polopenze CK, jedna společná večeře s ochutnávkou vína v místním vinařství, ubytování (viz odstavec Cena zájezdu), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do památek a vše, co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"

Přihláška ke stažení - stan

Přihláška ke stažení - mobilní domy

 

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat