Tisk této stránky

Tisk stránky

Skotsko na kole

za krásami Highland, světoznámou whisky a "Lochneskou příšerou" 

Termín:

15. - 29. 7. 2017

Cena:

 od 19 500 Kč

Skotsko - to jsou divoká pohoří - nejvyšší vrchol Velké Británie Ben Nevis (1344 m), větrem šlehané ostrovy, rašelinou zbarvená jezera, nekonečné pláně porostlé purpurovým vřesem, všudypřítomná stáda ovcí. Tak nějak ve zkratce vypadá jeden z posledních divokých koutů Evropy.

Skotsko - to jsou také tradice a historie. Působivé hrady nebo jejich zříceniny, starobylá města, kvílející dudy, skotské sukně - kilty, staré palírny whisky, pověsti o legendárním hrdinovi Rob Royovi a "jezerní příšeře - Nessie".

Skotsko - to je hlavní město Edinburg s jeho velkolepým hradem a spoustou dalších památek. Je to město, kde najdeme na každém rohu stylové kavárny, či typické hospody "puby".

1. den sobota

Odjezd z ČR v nočních hodinách.

2. den neděle

Přejezd Německem do holandského Amsterodamu, kde se nalodíme na trajekt do Skotska (1. nocleh v kajutách na trajektu - 15-hodinový trajekt).

3. den pondělí

Autobusem přesun do místa našeho prvního ubytování v NP Loch Lomond a The Trossachs. Ubytování, odpočinek, případně krátké výlety po okolí.

4. den úterý

Po snídani odjezd autobusem do rybářské vesnice Killin u jezera Loch Tay a objezd tohoto malebného jezera. Cca 60 km.

Možnost přídavku: Vystoupáme nad jezero do sedla pod vrcholem Ben Lawers - nádherné výhledy na jezero - kouzelnou horskou krajinou sjedeme do údolí Glen Lion a po druhé straně jezera zpět do Killinu. Cca 80 km.

5. den středa

Okružní jízda v NP Trossachs. Z města Callander kolem jezera Loch Venachar přes sedlo Dukes Pass a pokračujeme do Aberfoyle a zpět do Callanderu. Možný přídavek k jezeru Loch KatrineCca 40 - 70 km

6. den čtvtek

Po snídani cyklistická etapa nádherným údolím Glen Coe - tou nejtypičtější skotskou krajinou do Fort William - města na úpatí nejvyšší hory Skotska, do místa našeho druhého ubytování. Cca 50 - 70 km

7. den pátek

Zájemci se mohou pokusit vystoupat na nejvyšší horu Velké Británie - Ben Nevis (1344 m) - pokud nám počasí bude přát, uvidíme nádherné výhledy po okolí.

Cyklistická varianta nás zavede do údolí Glen Nevis a nebo kolem jezera Loch Leven a Loch Linnhe. Případně volný den v městě Fort William.

8. den sobota

Ostrov SKYE

Brzký ranní odjezd autobusem na ostrov SKYE do přístavního města Portree. Odtud cykloetapa po ostrově - kolem jezera Loch Leathan, ke skalním věžím Old Man of Store  - možnost pěšího výstupu (cca 1,5 hod celkem). Pokračujeme po východním pobřeží k jezeru Loch Mealt a vyhlídce na útesy Kiltrock. Dále přes Staffin a vnitrozemím přejedeme do přístavu Uig, kde nás bude čekat autobus.  Zájemci o prodloužení podél pobřeží, kolem zříceniny hradu Duntulm a skanzenu původních domků zpět do Uig. Cca 40 - 55 km

Příjezd zpět do Fort William v pozdních večerních hodinách. 

9. den neděle

Cykloetapa z Fort William do kouzelného městečka Fort Augustus, kolem Kaledonského kanálu - soustava plavebních komor, tzv. "Neptunovy schody"- až k světoznámému jezeru Loch Ness s jeho slavnou "Nessie". Možnost prodloužení kolem jezera Loch Ness. Naložení kol a dojezd autobusem do kempu u Aviemore. Cca 50 - 70 km

Zájemci o náročnou 100 km etapu mohou dojet až do kempu u Aviemore.

10. - 11. den pondělí - úterý

Tyto dva dny strávíme v největším národním parku Velké Británie - Cairngorms. Tato jedinečná náhorní plošina s mnoha jezery a 4 z 5 nejvyšších hor Skotska. Naše cyklistické trasy nás zavedou k jezerům Loch Mor Morlich, Loch an Eilein s ostrovním hradem, Loch Alvie a dalším. Více možností tras v této oblasti. Etapy cca 30 - 60 km.

12. den středa

Po snídani odjezd do hlavní města Skotska - Edinburgu . Ubytování a prohlídka města. Shlédneme hrad skotských králů Edinburg Castle, projdeme se Royal Mile - Královskou mílí, můžeme navštívit některé z místních muzeí nebo vystoupat na zelený pahorek Arthur’s Seat s výhledem na město. 

13. den čtvrtek 

Dopoledne poslední rozloučení s Edinburgem a přejezd do přístavu v Newcastlu na trajekt.

14. den pátek

Příjezd trajektu do Amsterodamu v dopoledních hodinách. Přejezd Holandska a Německa.

15. den sobota

Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.

Náročnost :

Přesto, že skotské hory nejsou až tak vysoké, je nutné počítat s převýšením na etapách, některé etapy povedou kolem jezer. Budeme využívat značené cyklostezky, málo frekventované cesty. Povrch bude většinou asfaltový, ale i šotolinový, proto doporučujeme pouze horská a treková kola. Pro zájemce můžeme zajistit zapůjčení kvalitních elektrokol KTM (nutné nahlásit s předstihem).

Vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat v severních zeměpisných šířkách, počítejte i v létě s možností chladnějšího a deštivého počasí a jeho náhlých změn. K tomu je potřeba patřičné vybavení - oblečení do deště, teplé doplňky - čepice, rukavice, návleky na cyklistickou obuv.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, tam i zpět trajekt z Amsterodamu do Newcastlu (15 hodin, 4-lůžkové kajuty)

Ubytování:

Všichni účastníci 2x na trajektu při cestě tam a zpět ve 4-lůžkových kajutách.

Všichni účastníci 1x v hostelu v Edinburgu.

V NP spíme ve 3 kempech po 3 nocích.

  • Máte možnost spaní ve vlastním stanu (9 nocí) 
  • Nebo "pod střechou": - ve dvou kempech (celkem 6 nocí) v turistických chatkách, tzv. wigwams (pro 4 osoby), - v 1 kempu (3 noci) v 6-lůžkových mobilních domech - karavanech (3 ložnice + společná místnost/kuchyň). Je nutné mít s sebou vlastní spací pytel (wigwamy jsou podobně jako v Norsku jednoduché, turistické zařízení).

Stravování:

Polopenze – bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.)
Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Praha, Ústí nad Labem. Po dohodě i jiná místa na této trase.

Cena zájezdu: 

Ubytování v kempu ve vlastním stanu 19 500 Kč
Ubytování v turistických chatkách 23 900 Kč

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, 2 x trajekt (4-lůžkové kajuty), 9 x ubytování v kempu (viz. "Cena zájezdu"), 1x hostel v Edinburgu, 9 x polopenze CK, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do památek, vstupné do pálírny whisky, příplatek za dvoulůžkovou kajutu na trajektu, příplatek za spaní ve wigwamech pouze ve dvojici (je nutné nahlásit velmi brzy), a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje". 

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ - chatka

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ - stan

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat