Tisk této stránky

Tisk stránky

Sardinie na kole

aneb ostrovem nedotčených pláží, tajuplných nuraghů a krásné přírody

Termín:

24. 5. - 4. 6. 2017

Cena:

od  14 900 Kč

Sardinie - druhý největší ostrov Itálie. Ostrov nuraghů – tajemných kruhových staveb, starého, neidentifikovaného národa. Ostrov, který je tolik odlišný od ostatní Itálie. Pobřeží Sardinie obklopují jako náhrdelník krásných perel ty nejlepší pláže Středomoří. Divoké vnitrozemí s krásnou přírodou a jejími hrdými obyvateli, vynikající kuchyně a skvělá vína, to vše přímo vybízí k poznání. Jihovýchodní pobřeží ostrova, které je především cílem tohoto zájezdu, to jsou především "karibské" pláže na pobřeží Costa Rei, v zálivu Orosei, mys Capo Carbonara a mys Capo Ferrato, červená skála u Arbataxu, impozantní skalní věž Pedra Longa. Ve vnitrozemí zajímavá náhorní planina Perda Liana, divoké pohoří Supramonte se soutěskou Goropu a další.. Pro poznání těchto zajímavostí a krás se kolo jeví jako nejlepší dopravní prostředek.

1. den středa

Odjezd z ČR v závislosti na čase vyplutí trajektu, přejezd Rakouskem a Itálií. 

2. den čtvrtek

Trajekt na Sardinii a přesun do místa prvního ubytování na pobřeží Costa Rei, na jihovýchodě ostrova. Ubytování, odpočinek po cestě.

3. den pátek

Jihovýchodním pobřežím, kolem pláží v Solanas, přes Villasimius, možná zajížďka na Capo Carbonara a dále vyhlídkovou trasou nad mořem až na pobřeží Costa Rei, zpět do kempu. Cca 50 - 65 km

4. den sobota

Výjezd do pohoří Monte Sette Fratelli a převážně skalnatým kaňonem řeky Cannas, zastavíme u Nuraghu Asoru, odtud více možnosti návratu do kempu. Na této trase je možné doporučit výjezd do horského městečka Burcei. Cca 45 - 65 km

5. den neděle

Navezení autobusem na začátek etapy a kolem "karibských" pláží od Mariny di Gairo, k pláži Musedu, dále ke strážní věži Torre di Bari, která "střeží" nádhernou pláž. Kolem dlouhé písčité pláže Cea, do místa našeho druhého ubytování nedaleko Tortoli. Cca 40 km.

6. den pondělí

Autobusem do sedla nad město Lanusei, vyložení kol a odtud do Gairo, kolem stolové hory Perda Liana, sjezd k přehradě Lago Flumendosa a přes městečko Villagrande, dlouhý sjezd až téměř do našeho kempu u moře. 35 - 75 km.

7. den úterý

Z kempu k červenému porfyrovému útesu v Arbataxu, pokračujeme přes Girasole do příjemného přístavního městečka Santa Maria Navarese - s krásnou pláží. Dále směrem na Baunei, odbočíme a prudkým sjezdem se dostaneme k výrazné skalní věži Pedra Longa. Zpět do kempu. Cca 48 km.

8. den středa

Královská etapa - přejezd vyhlídkovou horskou silnicí národního parku Golfo di Orosei e del Gennargentu až do zátoky Cala Gonone. Tuto trasu mohou nároční cyklisté absolvovat celou na kole, a nebo si ji ulehčit navezením autobusem k městečku Baunei, případně až na sedlo Genna Silana (1017 m) a odtud absolvovat již jen 28 km sjezd do Cala Gonone. Ze sedla je možné podniknout pěší túru do soutěsky Goropu. Celá etapa z kempu do kempu cca 75 km, od městečka Baunei cca 55 km, ze sedla Genna Silana 28 km.

9. den čtvrtek

Pro zájemce vyhlídková plavba z Cala Gonone do zálivu Orosei, se zastávkou na jeho "karibských" plážích a možností navštívit jeskyni Bue Marino. Alternativně pěší túra do zátoky Cala Luna

10. den pátek

Vyhlídkovou trasou v srdci pohoří Supramonte z Orgosola (město "banditů", známé malbami na zdech domů, tzv. "murales") do Olieny, dále k Lago Cedrino, do Dorgali a zpět do kempu. Možný přídavek k vyvěračce řeky Cedrino, případně dále do údolí Lanaito. Cca 55 - 75 km

11. den sobota

Trajekt na pevninu. Autobusem přejezd přes Itálií, Rakousko.

12. den neděle

Příjezd do ČR v závislosti na čase odjezdu trajektu ze Sardinie.

Náročnost :

Ostrov Sardinie je zvlněný a profily tras jsou průměrně náročné. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně šotolinový povrch. V květnu je silniční provoz na Sardinii ještě minimální. I v tomto brzkém jarním termínu může být na ostrově již poměrně teplo.

Vhodné pro všechny typy kol - doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov - cca 8 hodin (Livorno-Olbie)

Ubytování:

V plně vybavených kempech ve vlastních stanech, v mobilních domech a chatách. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení (v jednotlivých kempech se může vybavení lišit):

- 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele - někdy i přistýlka), úložné prostory

- obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

- sprchový kout + wc

- krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo.

Chaty jsou dřevěné domky s velkou terasou, s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou s podobným vybavením jako jsou mobilní domky. 

Stravování:

Polopenze – bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.)
Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.
Jedna společná večeře v místní restauraci.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav

Cena zájezdu:

Ubytování ve vlastním stanu 14 900 Kč
Ubytování ve 4-6 lůžkových mobilních domech 18 000 Kč

 

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, trajekt na Sardinii, polopenze CK, jedna společná večeře v místní restauraci, ubytování (viz odstavec Cena zájezdu), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do památek, jeskyně a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ - stan

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ - mobilhome

Foto ze zájezdu Sardinie na kole I (sever) v r. 2015 ZDE   2016 ZDE

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat