Tisk této stránky

Tisk stránky

Raxalpe

náhorní planinou Raxalpe až na vrchol Heukuppe

 

 

Termín:

21. 7. 2018

Cena:

900 Kč

Již nedaleko za Vídní se zvedají první vrcholy přes 1200 km dlouhého alpského masívu. Asi nejznámější a turisticky oblíbenou oblastí tohoto "začátku" Alp jsou Rax Alpe s nejvyšším vrcholem Heukuppe (2006 m n.m.) - překlad jeho jména (Kupka sena) odpovídá i jeho tvaru. Pohoří se zvedá do výšek strmými skalami, aby nahoře vytvořilo rozsáhlé vrcholové plató poseté stovkami květů. Odměnou za výstup nám budou daleké výhledy do údolí a putování příjemnou horskou krajinou. Výstup na planinu Raxalpe si ulehčíme výjezdem lanovkou.

Program zájezdu:

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách. Příjezd do pohoří Raxalpe na parkoviště pod lanovku, která nám usnadní výstup na náhorní plošinu Raxalpe 1540 m.  Pokračujeme k chatě Ottohaus (1642 m), kolem chaty Neue See Hütte (1643 m),  přes vrchol Predigstuhl (1902 m) k chatě Karl-Ludwig Haus (1804 m). Odtud výstup na vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Na vrcholu Heukuppe je postaven památník členům Rakouského turistického klubu (ÖTK), kteří padli v obou světových válkách. Sestup na sedlo Preiner Gscheid (1070 m), kde nás bude čekat autobus. Cestu lze zkrátit a vynechat některé body.

Náročnost zájezdu:

Zájezd je určen pro aktivní turisty, zvyklé celodenní tůry v horách. Výstup nám usnadní lanovka a to nám umožní pohybovat se delší dobu po náhorní planině Raxalpe.

Trasu lze zkrátit podle výkonnosti, počasí a chuti účastníků.

Varianta pro pohodáře: výjezd i sjezd lanovkou (autobus bude čekat na parkovišti u lanovky do dohodnutého času a pak přejede pro skupinu turistů na sedlo Preiner Gscheid).

Průvodce zájezdu:   


Pepa Franc

Prostějovský fotograf - zakladatel Spolku prostějovských fotografů, nadšený turista a dopisovatel do outdoorových časopisů: Treking, Outdoor, Sky, Lidé a hory a webových portálů: Pohora.cz a Hedvábná stezka.cz

 

 

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH,

Cena nezahrnuje:

Lanovka (skupinová cena - ceny r.2015): jednosměrná 12 €, obousměrná 20 €, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

Foto ze zájezdu v r.2015 ZDE

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat