Tisk této stránky

Tisk stránky

Neziderské jezero na kole

 pohodově kolem rakousko-maďarského stepního jezera  

s ubytováním v hotelu v Sopronu

   

Termín:

4. - 6. 5. 2018

Cena:

3 900 Kč

Perla Burgenlandu - Neziderské jezero - je od roku 2001 součástí světového dědictví UNESCO. Jeho menší část zasahuje také do Maďarska. 138 km dlouhá cyklostezka kolem jezera je pouhý základ k poznání této oblasti. Minimální výškové rozdíly a příznivý terén jsou zárukou radosti z jízdy pro malé i velké cyklisty. Historická městečka Rust, Purbach a Mörbisch jsou jen některé zastávky při putování na rakouské straně této oblasti. Ubytovaní budeme v hotelu, v maďarském Sopronu. V Maďarsku navštívíme sídlo rodiny Esterházy ve Fertöd. Putování tímto krajem si zpestříme návštěvou vinných sklípků, případně relaxací v termálních lázních.

Program zájezdu:

1. den pátek

Odjezd v časných ranních hodinách z ČR, příjezd do městečka Neusiedel am See. Odtud přes Breitenbrunn, Purbach do "města čápů" Rust, s jeho historickým centrem. Dále přes vinařské městečko Mörbisch am See, přes turistický přechod přejedeme hranice s Maďarskem do vesnice Fertörakos a pokračujeme do místa ubytování v Sopronu. Cca 55 - 60 km.

2. den sobota

Po snídani odjezd na kolech do vesnice Fertörakos. Zde se nachází bývalý vápencový lom, kde těžili kámen již staří Římané a později se odsud dopravoval kámen na stavby budov do Vídně (možnost návštěvy). Odtud vinařskou oblastí přes vesnice s původní architekturou - Balf, Hegykö (termální lázně - možnost koupání), až do Fertöd, kde se nachází zámek rodiny Esterházy. Zde možnost prohlídky zámku a pro zájemce autobusem zpět do Sopronu. Celkem cca 35 km

Delší varianta - Z Fertöd pokračujeme přes Sarród, kolem ptačích rezervací, překročíme hranici do Rakouska a přes Apetlon do Illmitz. Odtud lodí přes jezero do Mörbisch am See. Zpět do Sopronu. Cca 75 km.

3. den neděle

Po snídani se autobusem přesuneme do rakouského Apetlonu. Odtud na kole přes Illmitz a ráj ptactva národním parkem Seewinkel s rákosovými porosty a mokřinami do Podersdorfu a k termálním lázním St.Martin, kde zakončíme cyklistický program návštěvou a odpočinkem v termálech. Večerní návrat zpět do ČR. Celkem cca 35 km.

Náročnost:

Etapy vedou po dobře značených cyklostezkách okolo Neziderského jezera. Povrch cyklostezek je většinou asfaltový a v oblasti národního parku Seewinkel je tvrdá šotolina. Trasy vedou téměř po rovině a převýšení kolem Neziderského jezera je minimální. Tento zájezd je určen pro všechny typy kol, všechny věkové kategorie, pro rodiny s dětmi.

Ubytování a stravování:

V hotelu "Sopron" v maďarském Sopronu - ve dvoulůžkových pokojích. V ceně ubytování je snídaně formou bufetu a bezplatné wellnes. Za příplatek lze dokoupit večeře v hotelu - opět formou bohatého bufetu.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, přeprava kol v cyklovleku, ubytování v hotelu (viz odstavec ubytování), bohatá snídaně formou bufetu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Večeře (lze dokoupit za příplatek 700 Kč), vstupné do památek, vstup do termálů, případný trajekt lodí nebo lodní lístek, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat