Tisk této stránky

Tisk této stránky

Medvědí soutěska 

turistika v nejznámější soutěsce Rakouska

 

Termín:

19. 5. 2018

Cena:

950 Kč

Medvědí soutěsku není třeba příliš představovat, neboť se jedná o nejslavnější rakouskou soutěsku s kaskádou vodopádů, nad kterými se prochází pomocí soustavy žebříků. I lidé, kteří již soutěsku někdy dříve navštívili, se sem rádi vrací, aby se opět pokochali nádherou padající průzračné vody a přírodou kolem. Po zdolání soutěsky lze pokračovat ve výstupu až k chatě U dobrého pastýře nebo vystoupit na vrchol hory Hochlantsch až do výše 1720 m.

Program zájezdu:

Odjezd z nástupních míst v časných ranních hodinách směrem na hraniční přejezd Mikulov a dojezd do městečka Mixnitz, které je výchozím bodem pro túru Medvědí soutěskouZ městečka Mixnitz (450m) jdeme údolím potoka Mixnitzbach. Zhruba po 45 minutách dojdeme k pokladně při vstupu do soutěsky. Jdeme ještě asi 30 minut, než začne výstup po téměř 200 lávkách a žebřících. Vlastní výstup soutěskou trvá asi hodinu, překonáme převýšení asi 400 m. Dojdeme k chatě „Zum Guten Hirten“ (U dobrého pastýře) ve výšce 1.209 m, zde je možnost odpočinku, občerstvení a sestupujeme po lesní silnici do Teichalm, kde čeká autobus. Možnost prodloužení trasy o výstup až na vrchol Hochlantsch (1720 m) a sestup do Teichalm. V Teichalm je možno pobýt u jezera, jsou zde restaurace a obchody se suvenýry. Návrat zpět do ČR v pozdních večerních hodinách.

Náročnost:

Výstup vlastní soutěskou je veden po bezpečných žebřících a lávkách, bezprostředně kolem vodopádů. Je potřeba počítat s výraznějším převýšením. Výstup vlastní soutěskou po žebřících trvá cca 1,5 - 2 hod. S prodloužením o výstup na vrchol Hochlantsch se jedná o celodenní tůru. Zkušenost - výstup soutěskou zvládnou i děti od 6 let v doprovodu dospělé osoby. 

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH,

Cena nezahrnuje:

Strava, vstup do Medvědí soutěsky, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění) Doporučené kapesné je 5-10 Eur.

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

Foto ze zájezdu v r. 2015 ZDE

 

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat