Tisk této stránky

tisk stránky

Mazurská jezera na kole  
cyklotoulky jezerní krajinou


Termín:

21. - 28. 7. 2018

Cena:

10 900 Kč

Když se řekne "sever Polska", tak to není jen moře, ale také krásná jezerní oblast - Mazurská jezera. Tento rozsáhlý vodní systém jezer a jezírek, propojených kanály a říčkami láká nejen krásnou přírodou s množstvím vodního ptactva, ale také skvělými podmínkami pro vodní sporty, k rybaření a také naše cyklotoulky. Putování mezi jezery a lesy nás zavede do malých městeček a vesnic s přístavy, které lákají k posezení u polských specialit. Díky absenci průmyslu a nízké hustotě osídlení zde naleznete nedotčenou přírodu. Na jezerech lze spatřit volavky šedé, labutě bílé nebo kormorány. Žijí zde mořští orli, bobři a v Boreckém pralese je rezervace zubrů.

1. den sobota

Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den neděle

Příjezd do místa ubytování u města Gizycko. Návštěva města, pevnost Boyen, krátké vyjížďky do okolí.

3. den pondělí

Z Pozezdrze kolem jezera Goldopivo, do Woliska - středisko chovů zubrů. Kolem jezer Źyvy, Źyvky až do místa ubytování. Cca 50 - 65 km.

4. den úterý

Z Pozezdrze (nedaleko polní sídlo SS), mezi jezery Mamry a Dargin do Sztynort s jeho zámkem, zajížďka k "Vlčímu doupěti" - bunkr Adolfa Hitlera, okolo jezer Dobskie, Kisajno a zpět do místa ubytování. Cca 55 - 70 km

5. den středa

Plavba lodí přes jezera Niegocin, Jagodne a soustavou kanálů do městačka Mikolajki. Prohlídka historického města. Na kole zpět do místa ubytování. Cca 40 km.

6. den čtvrtek

Z místa ubytování přes Gorazdovo, Stará Rudowka do města Ryn s křižáckým hradem, přes hradiště v Orlo, zpět. Cca 50 km.

7. den pátek

Kolem největšího polského jezera Śniardwy. Z městečka Mikolajki přírodní rezervaci divokých labutí Luknajno na Suchy Rog, Okartowo (kostel Panny Marie), Nowe Guty do Karwiku a Niedzwiedzi Rog a zpět do Mikolajki. Po cestě několik možností koupání.  Cca 50 - 70 km (zkrácení trasy autobusem).

8. den sobota

Po snídani odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Náročnost :

Oblast Mazurských jezer je rovinatá. Trasy povedou většinou po místních komunikacích, případně lesních cestách. Povrch cest je asfaltový, písečné cesty, někdy dlažba. I když je období vrcholícího léta, je nutné počítat s možností proměnlivého, větrného počasí, s možností dešťových přeháněk. Samozřejmostí je podpora autobusu, k navezení na začátek či návrat z etap.

Doporučujeme: treková a horská kola.

Ubytování:

6 nocí v dřevěných chatkách u jezera Niegocin. Chatky jsou umístěny v lese, u jezera s přístupem k vodě.

Chatky jsou dvoupatrové s terasou. 1. patro: 2 x 2-lůžkové ložnice, přízemí: obývací pokoj s rozkládacím lůžkem, vybavenou kuchyňkou (lednice, rychlovarná konvice, indukční sporák, nádobí), WC se sprchou, TV. Wi-fi připojení. Výhled do lesa a nebo na jezero. Chata je určena až pro 6 osob. Předpokládáme obsazení 4 - 5 osobami.

V areálu ubytování je bistro se sezónními čerstvými rybami. Možnost venkovního posezení s ohněm.

Stravování:

Snídaně a večeře formou bufetu v místní restauraci.  

Nástupní místa:

Prostějov, Olomouc, Ostrava.

Podle počtu přihlášených z jiných měst (Brno, Vyškov), domluvíme svoz autobusem, mikrobusem.

Cena zahrnuje:

Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku, 6 nocí v cahtkách (viz odstavec "ubytování"), polopenze formou bufetu, plavba přes jezera a kanály do městečka Mikolajki, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

 pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

Přihláška ke stažení

 

 

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat