Tisk této stránky

Tisk stránky

Korutany "nejen" s cvičením jógy 

jóga, turistika i cyklistika u korutanských jezer

Termín:

6. - 10. 6. 2018

Cena:

8 700 Kč

Hlavním náplní zájezdu je 2x denně cvičení jógy na břehu jezera Maltschachersee, ale protože se  tento zájezd koná zároveň se zájezdem "Korutany na kole", mohou se účastníci zájezdu s jógou účastnit také cyklistického programu. Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci i v začínajícím létě koupat, případně využijeme krytý bazén a welnes centrum v areálu. V areálu je možnost si zahrát venkovní ping-pong, minigolf, plážový volejbal, bowling. 

Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany, která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem cyklistickém putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců (například na vrchol Gerlitzen 1909 m n. m.) 

1. den středa

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách, příjezd do místa ubytování kolem poledne, možnost krátkých procházek a nebo cyklistických vyjížděk do okolí, koupání v jezeře, apod.

2. den čtvrtek

 • Pěší vycházka do města Feldkirchen in Kärnten - prohlídka města - a zpět. Cca 12-15 km.
 • Cyklovarianta: etapa kolem jezera Ossiachersee, které leží v cca 500 m n.m. Etapa jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku  dravých ptaků,  Affenberg – opičí hora – kolonie makaků). Cca 60 km.

3. den pátek

 • Bez kol: autobusem k lanovce na horu Gerlitzen 1 909 m - významný vyhlídkový vrchol v oblasti, v zimě lyžařské centrum. Lanovkou do mezistanice, pěší výšlap na vrchol a zpět cca 10 km.
 • Cyklovarianta: Výjezd na horu Gerlitzen 1909 m n.m. Máme připravené 2 varianty výjezdu na vrchol. Výrazně sportovní varianta obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Pohodáři vyjedou i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až do kempu. Cca 45 - 70 km

4. den sobota

 • Autobusem k jezeru Wörtersee - Minimundus /FOTO/- svět v malém, možnost pěší procházky do centra Klagenfurtu, případně turistické výšlapy v okolí. Zájemci o plavbu lodí přes jezero Wörthersee mohou navštívit gotický kostelík Maria Wörth na polostrově.
 • Cyklovarianta: etapa kolem jezera Wörtersee. Navštívíme lázeňská města Velden, Pörtschach s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem.  Odsud je možné dalšího prodloužení na vyhlídku Pyramidenkogel s rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí.  Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu  s historickým centrem, expozicí Minimundus /FOTO/- svět v malém. Více variant při této etapě. Cca 45 - 85 km

5. den neděle

Dopoledne relax u jezera Maltschachersee, možnost krátkých procházek nebo cyklistických vyjížďěk v okolí po okolních vesničkách a statcích. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

Cvičení jógy:

 Ranní  a večerní cvičení s Ivou Kučerovou - cvičitelkou Jogaklubu Prostějov (před snídaní a večeří) zaměřené na regeneraci těla po sportovní zátěži a předcházení tak bolestem zad a kloubů. Cvičení dle dohody a počasí v přírodě u jezera k rozvoji koordinace pohybu a uvolnění. Zájemci o cvičení si sebou vezmou neklouzavou podložku a menší deku.

Náročnost :

 • Turistického programu:  jedná se o lehkou turistiku po značených cestách, s využitím lanovek, podporou autobusu, možnost plavby lodí přes jezero... 
 • Cyklistického programu: Trasy výletů povedou po cyklostezkách a místních komunikacích s převážně asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Etapy kolem jezer nejsou náročné, jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi. Trasy je možné libovolně prodlužovat a ztížit si je výjezdy do okolních kopců. Vhodné pro všechny druhy kol.
 • Vždy je možné aktivní program zaměnit za relax u jezera, koupání, krátké vycházky po okolí...
 • Tento zájezd díky různým aktivitám můžeme doporučit např. manželským párům různého zaměření (manžel cyklista, manželka jóga + turistika)
 • Vhodný zájezd pro rodiny s dětmi.

Ubytování:

V komfortních apartmánových domech nad jezerem vždy po 2 - 3. Každý apartmán má své sociální zařízení. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci). 

Stravování:

Snídaně - formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem.

Večeře - opět formou bohatého bufetu (včetně salátů, zákusků atd), včetně nápojů (víno, pivo, nealko).

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Cena zahrnuje:

2x denně cvičení jógy, doprava osob a přeprava kol v cyklovleku, 4 x ubytování v apartmánových domech u jezera, polopenze formou bufetu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Lanovka na Gerlitzen, pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Přihláška ke stažení

 Foto ze zájezdu v r. 2013 ZDE , 2017 ZDE

 

 

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat