Tisk této stránky

Tisk stránky

Korsika na kole

aneb putování ostrovem tisíce vůní

Termín:

23. 5. - 3. 6. 2018

Cena:

od 14 900 Kč

Ostrov tisíce vůní, smaragdový ostrov, perla Středozemí, pohoří v moři a spoustu jiných přívlastků má ostrov Korsika. Napoleon Bonaparte prý kdysi prohlásil, že by svůj ostrov poznal podle vůně i se zavázanýma očima. Na relativně malém prostoru se skrývá především velké množství přírodních krás a kulturních památek. Při našem cyklistickém putování si užijeme průzračného moře, táhlých stoupání a nádherných sjezdů v korsických horách, navštívíme města i vesničky s neopakovatelnou atmosférou. 

1. den středa

Odjezd z ČR kolem poledne (bude upřesněno v závislosti na trajektu) noční přejezd Rakouskem a Itálií.

2. den čtvrtek

Příjezd do Livorna, trajekt do korsické Bastie a přesun na jih ostrova - Bonifaccio. Ubytování.

3. den pátek

Vyhlídková plavba kolem bílých útesů Bonifaccia, prohlídka města a krátké vyjížďky v okolí - Capo Pertusato, kostelík La Trinité, Capo di Feno.

4. den sobota

Autobusem výjezd k přehradě l´Ospedale (cca 1000 m n.m.) , odtud k odbočce k nejvyššímu vodopádu Korsiky Piscia di Gallu - možnost krátké vycházky. Na kole 2 varianty návratu do Bonifaccia.

Náročnější varianta: převážně sjezd lesní šotolinovou cestou do osady Carbini se zajímavým románským kostelíkem a samostatně stojící věží. A dále již po asfaltu do vesničky Orone, vystoupáme na sedlo Col de Bacinu (809 m n.m.) Dále přes osady Radicci - Sotta - Chera  zpět Bonifaccia. cca 65 km

Lehčí varianta: Od přehrady sjezd do vesničky Palavesa - cestou úžasné výhledy na záliv Porto - Vecchio. Dále přes vesničky Muratello, Sota, Chera -  zpět do Bonifaccia. cca 55 km

5. den neděle

Autobusem výjezd k přehradě l´Ospedale. Odtud "královská etapa" přes horskou vesnici Zonza vystoupáme na sedlo Col de Bavella (1218 m n.m.), obklopené bizarními skalními jehlami s nádhernými exempláři větrem ošlehaných borovic. Ze sedla nás čeká nádherný sjezd, krátká zastávka a pěší výstup na začátek Cascade d´Polischellu a vystoupáme na sedlo Col de Larone (608 m n.m.) a pokračujeme ve sjezdu kolem řeky Solenzara, který v nás vyvolá atmosféru westernových filmů, až k moři do vesnice Solenzara. Cca 55 km 

Autobusem přesun do vnitrozemského města Corte.

6. den pondělí

Z Corte skalnatým údolím bystřiny Restonica vystoupáme k salaším Bergeries de Grotelle - odtud možná pěší tůra k jezerům Lac de Melo (1711 m n.m.) a můžeme pokračovat až k Lac de Capitello (1930 m  n. m.). Zpět k salaším a odtud 15 km sjezd do kempu v Corte. Cca 30 km na kole + 2-3 hod pěší tůra.

7. den úterý

Opuštěným krajem Bozio. Vzhledem k husté síti místních komunikací je více možností v této oblasti. Vesničky Tralonca, Sta Lucia di Mercurio, Sermano, Castellare-di-Mercurio. Cca 40-80 km.

8. den středa

Přesun z Corte do přístavního městečka Porto na západním pobřeží ostrova. 

Těžší varianta: zájemci mohou projet nádhernou trasu z Corte  přes vesnici Castirla k Ponte Castirla a odtud soutěskou řeky Golo do vesničky Calacuccia a pokračujeme impozantním borovým lesem až na nejvyšší silniční sedlo Korsiky Col de Vergio (1477 m n.m.) a odtud následuje nezapomenutelný 35 km sjezd až k moři do Porta. Cestou se občerstvíme v malebné vesničce Evisa. cca 85 km

Lehčí varianta: Autobusem zkrátíme celou etapu asi na polovinu a ušetříme spoustu výškových metrů.

9. den čtvrtek

Z Porta vyjedeme serpentinami s výhledy na portský záliv do skal Calanche   - červené granitové skály, které jsou nejkouzelnější při západu slunce. Zde krátká vycházka na vyhlídku přímo nad portským zálivem. Na kole pokračujeme do vesnice Piana - zařazena mezi nejkrásnější vesnice Francie. Můžeme zajet až na pláž do zátoky Arone a nebo podniknout delší pěší vycházku na mys Capo Rosso. Cca 55 km na kole + 2 hodinová vycházka na mys + 30 min vycházka v Calanche.

10. den pátek

Více možností programu. 

  • Odpočinkový den bez kola. Možnost výletu lodí do přírodní rezervace Scandola .
  • Na kole přes vesničku Ota k soutěsce Spelunca a zde možnost pěšího výšlapu do soutěsky, koupání v kaskádách a zpět do kempu na kole. Na kole cca 15 km.
  • Autobusem na křižovatku Le Fango. Zde možnost projet údolí proti proudu řeky Fango až do osady Monte Estremo - a zpětŘeka Fango teče skalnatým korytem plným nádherných tůní, vytváří obří hrnce a skalnaté břehy jsou růžově zbarveny - možnost koupání v tůních a kaskádách. Dále pokračujeme vyhlídkovou cestou zpět do kempu v Porto. Cca 40 - 65 km.

11. den sobota

V dopoledních hodinách odjezd do Bastie - trajekt na pevninu - cesta zpět do ČR

12. den neděle

Příjezd do ČR kolem poledne.

Náročnost :

Ostrov Korsika je hornatý a proto jsou profily tras náročnější. Cyklistické trasy budou variabilní, samozřejmostí je, že některé etapy podpoříme autobusem. Trasy povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, vyjímečně šotolinový povrch. V květnu je silniční provoz na Korsice ještě minimální.

Při některých etapách počítáme pro zájemce s kratšími, pěšími vycházkami (k vodopádům, jezerům a skalním útvarům)

Vhodné pro všechny typy kol - doporučujeme horská a treková.

Doprava:

Zájezdovým autobusem s cyklovlekem pro přepravu kol, trajekt na ostrov Korsika - cca 4 hodiny (Livorno-Bastia)

Ubytování:

Spíme ve 3 plně vybavených kempech (3, 3 a 3 noci). Možnost ubytování ve vlastních stanech a nebo v mobilních domech. 

Mobilní domky jsou většinou tohoto vybavení (v jednotlivých kempech se může vybavení lišit):

- 2 x ložnice (1x manželské dvojlůžko, 2x samostatné postele - někdy i přistýlka), úložné prostory

- obytná místnost (kuchyně) se sedacím koutem, plynovým vařicem, dřezem, vybavením pro vaření a stolování, většinou je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice.

- sprchový kout + wc

- krytá terasa se zahradním nábytkem, sušák na prádlo

Stravování:

Polopenze – bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj.)
Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj.
Jedna společná večeře v místní restauraci.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno.

Cena zájezdu:

Ubytování v kempu ve vlastním stanu (9 nocí) 14 900 Kč
Ubytování v mobilních domech, bungalovech 18 500 Kč

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, trajekt na Korsiku, polopenze CK, jedna společná večeře v místní restauraci, ubytování (viz odstavec Cena zájezdu), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do památek, vyhlídková plavba lodí a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

 

Přihláška ke stažení - stan

Přihláška ke stažení - mobilní domy

 

 

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat