Tisk této stránky

Tisk stránky

Semmering

kolem nejstarší horské železnice na světě

Termín:

 11. 8. 2018

Cena:

 950 Kč

Průsmyk Semmering byl odedávna nejkratší přirozenou cestou z Vídně do jižního Rakouska a k pobřeží Jadranu. Proto zde vznikla více než 150 lety první horská železnice na světě, která vyvrátila dosavadní představy o možnostech železniční dopravy. Od roku 1998 je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kolem nejzajímavějšího úseku mezi Semmeringem a Payerbach-Reichenau vede naučná stezka, ze které budeme obdivovat nejen unikátní viadukty a tunely, ale i okolní romantickou horskou přírodu. 

Program zájezdu:

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.

Příjezd do Mürzuschlagu, kde navštívíme Muzeum Jižní dráhy a potom se přesuneme na sedlo Semmering, kde začíná naučná stezka, kopírující trať. Kolem vyhlídky s dřevěnou rozhlednou Doppelreiterwarte, odkud je pohled hned na několik míst tratě. Pozorovat můžete, jak se vlak vlní po svazích hor a pomalu stoupá z údolí k vrcholovému tunelu. Jen o kousek dál je pak další vyhlídka – 20-Schilling-Blick. Tady budete mít skutečně stejný pohled na obloukový patrový viadukt Kalte Rine a skálu Pollereswand, jako měli Rakušané desítky let na své dvacetišilinkové bankovce. Cesta vede dál kolem míst, která jste viděli z vyhlídek - okolo mostů, viaduktů a tunelů - a putování ukončíme v Payerbach-Reichenau, kde nás bude čekat autobus.

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Náročnost:

Turistika po naučné stezce podél horské trati má spíše klesající tendenci. Cca 21 km. Vhodné pro všechny věkové kategorie, i rodiny s dětmi, které jsou zvyklé na turistické výšlapy.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Strava, vstup do muzea (cca 6 €), cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat