Tisk této stránky

Tisk této stránky

Hohe Wand

turistika s "nebeskými výhledy"

Termín:

 29. 7. 2017

Cena:

 850 Kč

Hohe Wand (Vysoká stěna) je skalní vápencová plošina, jež je součástí rakouských Gutensteinských Alp, ležící nedaleko města Wiener Neustadt. Náhorní plošina je dlouhá asi 8 km, je porostlá lesy a její část byla vyhlášena Přírodním parkem -(Naturpark Hohe Wand). Nejvyšším vrcholem pohoří je Plackles s výškou 1132 m.m.m., dalšími známými vrcholy jsou Bromberg (1078 m.n.m.) a Grosse Kanzel (1052 m.n.m.).

Zvláště od jihovýchodu je na Hohe Wand velmi působivý pohled, neboť se tu skalnaté svahy vypínají takřka kolmo až o 250 výškových metrů, a proto jsou protkány četnými zajištěnými výstupovými trasami – klettersteigy. Přes náhorní plošinu vede množství značených turistických stezek a nachází se zde několik horských chat. Turisticky atraktivním místem je vysutá vyhlídková plošina Skywalk, která se nachází nedaleko chaty Alpengasthof Postl, jež trčí do prostoru nad údolím a má průhlednou podlahu a také skalní stezka Felsenpfad – ocelový chodník o délce asi 150metrů, jenž je zavěšen podél jihovýchodní skalní stěny Hohe Wand v blízkosti restaurace Kohlröserlhaus.

Program zájezdu:

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách.

Příjezd pod náhorní planinu Hohe Wand u vesnice Stollhof. Vystoupáme na náhorní planinu, projdeme se po ocelovém chodníku Felsenpfad a dojdeme na "nebeskou vyhlídku" Sky Walk, ze které je překrásný výhled na Vídeňskou kotlinu. Odtud pokračujeme náhorní výšinou k vyhlídce Grosse Kanzel a dále půjdeme ke Kleine Kanzel s vyhlídkovou věží. Mezi lesy a loukami se nachází zábavné centrum pro děti s pohádkovou cestou a malá zoo. 

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách. 

Náročnost:

Turistika po značených turistických chodnících a cestách dostupných každému turistovi. Cca 12 - 17 km. Vhodné pro všechny věkové kategorie, i rodiny s dětmi, které jsou zvyklé na turistické výšlapy.

Průvodce zájezdu:   

Pepa Franc

Prostějovský fotograf - zakladatel Spolku prostějovských fotografů, nadšený turista a dopisovatel do outdoorových časopisů: Treking, Outdoor, Sky, Lidé a hory a webových portálů: Pohora.cz a Hedvábná stezka.cz

 

 

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Strava, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat