Tisk této stránky

Elektrokola

  alternativa nejen pro lidi s handicapem

Kaňony jižní Francie na kole

Elektrokola zažívají ve světě i u nás boom, o které se jejich vynálezcům ani nezdálo. 

Jízdní kolo doplněné o elektropohon, to je hit současnosti. Nejčastěji je potkáte ve městech, na příměstských cyklostezkách a dnes i (a to je pro mnohé z nás budoucnost) v přírodě na terénních stezkách.

Nemusíme mít strach, že by tyto hybridy vytlačily klasická jízdní kola, to bychom porovnávali, hrušky s jablky. Ono totiž elektrokolo nenahrazuje běžný bicykl, jen rozšiřuje jeho využití.


Využití v městském provozu je prozatím nejčastější...(nedávno mne předjela na městské cyklostezce pošťačka, která měla své elektrokolo obtěžkáno brašnami naditými listovními zásilkami). Kolo je v městském provozu efektivnější než auto - odpadá problém s dopravními zácpami, parkování se dá vyřešit bez poplatku uzamčením kvalitním zámkem (případně úschovou v domě, atd.) Převezete nákup, děti do školky, zajedete do fitka. Do práce, na schůzky přijedete včas, bez známek únavy a hlavně bez zpocení!

 

 

Na výletech a v přírodě je využití elektrokola obzvlášť zajímavé. Mezi námi jsou jedinci pohodlní, jiní mají bohužel nějaký handicap. Jedni by rádi jezdili na kole, ale nebaví je šlapání do kopců, protože prostě na to nemají fyzičku, ale nevzdávají to. Mnohem nosnější skupinou potenciálních uživatelů elektrokol jsou lidé, mající již něco za sebou, jak věkem, tak výkony, ale kteří se nevzdávají aktivního života. Díky elektrokolu mohou nyní absolvovat výlety, které pro ně byly předtím na hranici jejich možností. Elektrokolo tak otevírá zcela nové možnosti trávení volného času.Naše CK VLHA spolupracuje s některými půjčovnami elektrokol na Moravě. Na vybrané zájezdy chceme vypůjčit elektrokolo, aby si účastníci mohli vyzkoušet jízdu v přírodě. V případě zájmu lze domluvit zapůjčení kola pro konkrétní osobu za smluvní cena a v případě, že se rozhodne pro koupi, tak cena výpůjčného se dá odečíst od prodejní ceny kola.

 


 

 

Pro cyklisty z Prostějova, Přerova a Olomouce je snadno dosažitelná prodejna a půjčovna elektrokol a skútrů RESINPA GWR v Přerově, Komenského 28. 


  Pro cyklisty z Brna a okolí doporučujeme specilálku na kvalitní elektrokola KTMelektrokola.cz (odkaz na http://ktmelektrokola.cz/), kterou najdete v cykloprodejně 2MCyklosport v Zastávce u Brna. Tato prodejna nabízí i kola řady dalších výrobců. 

 

Zde je pro zajímavost test dvou typů elektrokol z časopisu VELO  "Nabij a jeď"

 

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Thanks (ronrogers, 28.7.2017 6:28:36) Odpovědět

    Thanks.Blog keeping everything related to this subject and you are sharing details information about it.I really understood what you are telling hear.Its good blog and happy to see this content from you.Thanks a lot.An essay is a well researched and logically structured answer to a particular question. It is assessing the information or ideas relevant to the essay topic. You will get better and effective information from the sites .Refer https://www.essayguardian.com/ for more details.