Tisk této stránky

Tisk stránky

Elba "nejen" s cvičením jógy

prodloužení léta u moře s cvičením jógy a turistikou

 

Termín:

14. 9. - 23. 9. 2018

Cena:

od  9 500 Kč

Ostrov Elba si Vás získá písčitými i oblázkovými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleónovým exilovým sídlem. Hlavní náplní tohoto zájezdu je cvičení jógy, ale jsou připraveny i další sportovní a pohybové aktivity - turistika, cyklistika. V rámci zájezdu budou i poznávací výlety po ostrově. 

 
Program:
Jedná se o zájezd pro aktivní jedince i pro ty, kteří si jen chtějí užít prodlouženého léta, vhodný pro všechny bez rozdílu věku - pro rodiny s dětmi, pro mladé i pro seniory. Pobyt je v malebné a klidné části ostrova, v zátoce Lacona. 
 
 
Ing. Iva Kučerová  
Certifikovaná cvičitelka Zdravotní tělesné výchovy a Jógy.

"Dlouholeté zkušenosti z cvičení Jógy podle Iyengara mne dovedly k hlubšímu zájmu o studium inteligentního pohybu vůbec. Ráda kombinuji ve svých cvičeních prvky různých  jogových směrů, čchi-kungu a meditací . Nekonečný proces trénováním těla,ducha a mysli vytváří umění pozornosti a pomáhá mi žít více naplno, být více živá, než jsem kdy byla a cítit více, než jsem kdy cítila."

 

Mgr. Dana Lutonská 

Cvičení jógy se stalo pro mne životním stylem, neboť nejde jen o cvičení tělesná, ale o poznávaní sebe a vztahu k okolí, ke světu, k Nejvysši pravdě. Protože žijeme ve světe dualit, pod vlivem plusové a minusové energie, stává se tedy, že se snadno dostaneme do nerovnováhy, ať už tělesným či duševním zatěžováním, životem ve spěchu, vlastními myšlenkami i vlivy z našeho okolí. A tak cvičení jógy mi poskytuje vyrovnávání nevyváženosti, návrat k harmonii, bez které by nebyl tento svět. Naše tělo je vzácný dar, který jsme dostali, abychom ho neničili, ale naopak skrze něj dospěli k harmonii a poznání. Je to neustálá práce na sobě. A v tom je ta krása, neboť tento proces nikdy nekončí!

 
Letos s námi poprvé jede i certifikovaná cvičitelka jógy z Bratislavy.
Anička Kurimská "Jóga se zaměřením na zdravotní aspekty jógy" 

Na lekcích lidem předávám z mého poznání, zkušeností, vzdělávání se, ... . Naučit lidi něco "správně", pro mě znamená tříbit v sobě i lidech vnímavost k sobě samému, k životu, skrze cvičení jógy. Objevit chuť si pak z toho tvořit svůj vlastní styl a být si svým vlastním učitelem. A díky vnímavosti k sobě najít odvahu a radost být tím, kým skutečně jsme právě teď - v pohybu, dechu, myšlenkách, prožitcích.

 

  •  Cyklistika:

Při zájmu minimálně 10 osob o cyklistický program s průvodcem, je možné objednat vlek na kola, za příplatek 1500 Kč/ osobu. Pro zájemce o vyzkoušení a zapůjčení elektrokola - zařídíme za příplatek u zkušeného prodejce (nutné nahlásit včas).

Tomuto zájezdu předchází cyklistický zájezd "Elba na kole". Zájemci mohou oba zájezdy spojit a tím si prodloužit si pobyt na Elbě.  Cena za oba pobyty bude zvýhodněna.

Ubytování: 

V plně vybaveném kempu u moře, situovaném uprostřed jižního pobřeží ostrova - ideální místo pro všechny cykloetapy. Kemp se rozkládá v borovicovém háji, který i v horkých dnech zaručuje stín. V blízkosti je písečná pláž Lacona s postupným přístupem do moře (vhodné pro děti). Kemp má vlastní bazén, hřiště pro děti (nafukovací hrady aj.atrakce). V kempu je obchod, restaurace, wi-fi připojení, moderní sociální zařízení.

Možnost spaní ve vlastních stanech - na terasách, ve stínu borovic.

Ubytování ve zděných bungalovech - jsou to malé domky s vlastní terasou, která umožňuje příjemné večerní posezení. Každý domek je rozdělený na 2 samostatné jednotky s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou, lednicí, veškerým nádobím, mikrovlnou troubou. Jedna polovina je komfortní pro 2  osoby (samostatná ložnice), ve druhé půlce je ložnice (2 osoby) + v obytné části je rozkládací lůžko pro 1 dospělou osobu (případně 2 děti). Obě poloviny domku se po odsunutí dělící stěny dají spojit v jeden celek (pro velké rodiny a dobré přátelé). Vznikne tím pádem domek s 2 samostatnými ložnicemi, 2x sociální zařízení, společenská místnost s kuchyňkou a společná terasa.

Půdorys bungalovů (levá část = 2 osoby, pravá část = 3 osoby):

Stravování:  česká polopenze, možnost vegetariánské varianty

Ceny:    

Spaní ve vlastním stanu 9 500 Kč
Cena za osobu v plně obsazeném bungalovu* s vlastním sociálním zařízením 11 500 Kč

* Plně obsazený bungalov = 5 osob (2 + 3)

Pokud se přihlásí samostatní zájemci o ubytování v bungalovech, pokusíme se najít vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

Příplatky:

Doprava vlastního kola v cyklovleku (min. 10 osob)  1 500 Kč
Přeprava dětského kočárku     800 Kč
Neobsazené lůžko v bungalovu  2 500 Kč

Odjezdová místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno 

Cena zahrnuje: 

Ubytování (viz tabulka), ubytovaní v bungalovech mají v ceně povlečení i závěrečný úklid. Doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na ostrov, rozšířená polopenze, 2x denně cvičení jogy, 2 x výlety po ostrově (návštěva hlavního města Portoferraia, Porto Azzurra aj.), průvodce, informační materiály, DPH a pojištění CK proti úpadku. Účast zkušených lektorek jógy, průvodce pro zájemce o cyklistický program. 

Cena nezahrnuje: 

Cestovní pojištění, ručníky, wi-fi připojení, vstupné do památek, lanovka na nejvyšší vrchol Monte Capanne, a vše ostatní, co není v "Cena zahrnuje".

Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

Foto ze zájezdu v r.2017 ZDE

Foto ze zájezdu v r.2016 ZDE

Foto ze zájezdu v r.2015 ZDE

Foto ze zájezdu v r.2014 ZDE

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat