Tisk této stránky

Tisk stránky

Dunajská cyklostezka 

   pohodově podél "krásného modrého Dunaje"

SPANÍ V PENZIÓNECH A CHATKÁCH 

Termín:

9. - 11. 6. 2017

Cena:

4 200 Kč

Dunajská stezka je nejznámější a nejstarší rakouská cyklostezka. Nejoblíbenější úsek z Pasova do Vídně je dlouhý zhruba 327 km. Pro náš prodloužený víkend jsme vybrali střední část mezi meandrem, tzv. Schlögenskou smyčkou přes hlavní město Horního Rakouska Linz, až do Kremsu. Celá trasa tohoto cyklozájezdu kopíruje evropský veletok Dunaj a jízda probíhá téměř po rovině. Milovníci přírody a historie ocení kulturní krajinu kolem Dunaje, klášter Melk, vinice v údolí Wachau - přírodní a kulturní památka UNESCO, historický Dürnstein a Krems. K dobré pohodě přispějí ochutnávky místních specialit a vyhlášených bílých vín (zvláště Veltlínu a Ryzlinku) v mnoha hospůdkách, které jsou zařízené hlavně pro cyklisty.

1. den pátek

Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy u tzv. Schlögenské smyčky  - jedna z největších přírodních zajímavostí Horního Rakouska. Tok Dunaje zde vytváří meandr  v malebné lesnaté krajině, otáčí se o 180°  a vrací se  4 km zpět. Ze Schlögenské smyčky projedeme přes Aschach, příjemný Ottensheim až do hlavního města Horního Rakouska Linz. Zde si prohlédneme "Hauptplatz" se sloupem Nejsvětější Trojice a z moderní architektury si nenecháme ujít jedinečné "muzeum budoucnosti" Ars Electronica. Odtud pokračujeme do Mathausenu s jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem a dále do místa ubytování v Au an der Donau, na břehu Dunaje.  Cca 55 - 90 km (autobus bude čekat v Linzi na ty, kteří nechtějí absolvovat celou etapu).

2. den sobota

Z kempu stále podél Dunaje do historického města  Grein který je jednou z nejhezčích zastávek na dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariéram vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických "velocipedů". Budeme obdivovat poutní místo Maria Taferl na kopci nad Dunajem - které si zdatní z nás mohou zařadit jako přídavek etapy a z kterého se otevře výhled na údolí Dunaje. Pokračujeme do Melku s jeho barokním klášterem. Ubytování v penzionu, večerní prohlídka historického centra.  (Cca 55 - 90 km. Autobus bude přistaven u města Ybbs)

3. den neděle

Cestou z Melku pojdeme kolem romantického zámku na skále nad Dunajem Schönbühel a vjíždíme do nejkrásnější částí dunajské stezky - údolí Wachau . Projedeme  přes vinařská městečka Spitz s gotickým farním kostelem, Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Náročnost :

Profil trasy dunajské stezky je převážně rovinatý, zpestřením jsou výjezdy na vyhlídková místa nad Dunajem. Zájezd je vhodný pro každého, kdo rád jezdí na kole, včetně rodin s dětmi, které jsou zvyklé jezdit na celodenní výlety nebo pro rodiče, kteří si své malé ratolesti odvezou v cyklosedačkách nebo vozících.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

1. noc - Au an der Donau - penzion (2 - 4 lůžkové pokoje) a dřevěné chatky v kempu u Dunaje.

2. noc - penzion v centru Melku (2 - 4 lůžkové pokoje)

Stravování:

Snídaně

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno.

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku, 2 x nocleh v penzionu nebo chatce, snídaně, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Vstupy do kulturních památek, přívozy, pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění) a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

Foto ze zájezdu v r. 2016 zde

Foto ze zájezdu v r.2015 zde

Foto ze zájezdu v r.2014 zde

Foto ze zájezdu v r.2013 zde

 

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat