Tisk této stránky

Tisk této stránky

Dolomity - turistika

Jednodenní túry mezi věžemi „bledých hor"

 

Termín:

2. - 9. 7. 2017

Cena:

od  8 900 Kč

Dolomity patří k nejkrásnějším horstvům Evropy. Jméno mají po francouzském geologovi Deodetovi de Dolomier, který je první důkladně zkoumal a popsal. Dolomity bývají nazývány „Bledé hory“. Vysoké skalní věže z bílého vápence, které se v zapadajícím slunci barví do zlatova a v kontrastu se svěže zelenými loukami vytváří neuvěřitelné scenérie, které přímo lákají k turistickým vycházkám i výstupům na vrcholy. Při našich výstupech a putováních po horských cestách narazíme na stopy ještě ne tak dávné historie, a to válečného běsnění I.světové války, kde zahynulo i mnoho českých vojáků.

Program zájezdu:

Program může být změněn v závislosti na počasí, povětrnostních podmínkách a jiným nepředvídaným okolnostem. Zájemcům můžeme doporučit ještě další alternativy.

1. den neděle

Odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd Rakouskem.

2. den pondělí

A (lehká varianta)

Z parkoviště u chaty Auronzo (2 320 m) na chatu Lavaredo (2 344 m), dále k chatě Drei Zinnen (2 405 m) a po náhorní planině, naproti působivým stěnám Drei Zinnen (Tre Cime) okružní cestou zpět na chatu Auronzo.

B (těžší varianta – ferrata)

Zájemci vystoupají zajištěnou cestou na Paternkofel  - Monte Paterno (2744 m) – význačný vrchol, kde probíhaly těžké boje I.světové války. Další možností je výstup na nedaleký Toblinger Knoten (2 617 m), tzv. žebříkovou cestou.

3. den úterý

A lehká varianta

Od jezera Lago di Landro (1 400 m) vystoupáme na severní vrchol Monte Piano (2 305 m), kde byla rakouská postavení za I.světové války. Přejdeme na jižní Monte Piana - italská postavení (2 324 m). Na obou vrcholcích je historický okruh po rakouských a italských pozicích z války o Dolomity. Od chaty Angelo Bosi  (2 205 m) sestoupíme po silnici k jezeru Lago di Misurina (1 754 m).

B (těžší varianta)

Při výstupu na Monte Piano lze zařadit lehkou ferratu.

4. den středa

A lehká varianta

Údolím Fanes k vodopádům. Krátká zajištěná cesta, prochází se za vodopádem na Passo Posporcora (1 730 m) k autobusu.

B (těžší varianta)

Zájemci mohou ze sedla Passo Posporcora vystoupat na vrchol Col Rosá (2 166 m) zajištěnou cestou, ne příliš dlouhou, ale exponovanou ferratou. A zpět k autobusu.

5. den čtvrtek

A lehká varianta

Ze sedla Falzarego (2 105 m) na chatu Averau (2 416 m), dále na vyhlídkový vrchol Nuvolau (2 574 m) se stejnojmennou chatou. Odtud sestup k skalním věžím Cinque Torri (2 361 m) a stejnojmenné chatě (2 137 m) a na parkovišti setkání s autobusem.

B (těžší varianta)

Od chaty Averau (2 416 m) možnost vystoupat nepříliš dlouhou ferratou na Monte Averau (2 640 m) – přídavek k lehké trase A.

6. den pátek

Od chaty Auronzo legendární túra ve skupině Cadini "Sentiero Bonacossa" k chatě Fonda Savio a sestup k jezeru Misurina. 

7. den sobota

Ze sedla Falzarego (2 105 m)  vystoupáme k chatě Lagazuoi a na nedaleký vrchol Piccolo Lagazuoi (2778 m). Z vrcholu sejdeme 1200 m dlouhým tunelem z první světové války (nutná baterka)  a dále zpět do sedla Falzarego. K výstupu a sestupu lze využít lanovku. 

Večerní odjezd zpět do ČR.

8. den neděle

Návrat v dopoledních hodinách zpět do ČR.

Náročnost :

Budeme se pohybovat v horském terénu do 3200 m po klasických kamenitých alpských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení - zejména oblečení a obutí. Pro pohyb po horských chodnících a sutích využijete trekingové hole. Denní tůry budou v rozpětí 4 - 8 hodin. Na trasách je možné občerstvení na některých alpských chatách. Pro zájemce o těžší varianty - výstupy po zajištěných cestách via ferratách - je povinná výbava ferratový set + přilba. Některé tůry lze usnadnit využitím lanovky. 

Ubytování:

Apartmánový komplex v přírodním prostředí, na půli cesty mezi Cortinou d´Ampezzo a Toblachem, nedaleko jezera Lago di Misurina, v nadmořské výšce 1460 m. Spaní je v apartmánech po 2 - 6 osobách FOTO. Ubytování se nachází v chráněné přírodní rezervaci Tre Cime. Komplex nabízí kabelový internet zdarma, studia a apartmány mají možnost vlastního stravování, krytý bazén, wellness centrum. Studia a apartmány jsou zařízené v alpském stylu a mají dřevěný nábytek, TV, kuchyňský kout, pohovku a vlastní koupelnu se sprchou. K relaxaci vám poslouží sauna a bazén. Ubytování poskytuje také vstup do fitness centra a do zahrady s dětským hřištěm. Na místě je rovněž k dispozici restaurace, která podává jídla tradiční krajové kuchyně.

Cena zájezdu:

Apartmán 4-6 osob 8 900 Kč
Apartmán 3 osoby ve 4-lůžkovém apartmánu 9 900 Kč
Apartmán 2 osoby ve 4-lůžkovém apartmánu 11 500 Kč

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, 5x ubytování v apartmánovém komplexu (viz odstavec Ubytování + Cena zájezdu), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Strava, lanovky, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ

Foto ze zájezdu 2015 ZDE

Foto ze zájezdu 2016 ZDE

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat