Tisk této stránky

Tisk stránky

Dolomity - turistika II.

Jednodenní túry mezi věžemi „bledých hor" 

Na tento 8-denní zájezd potřebujete, díky dvěma státním svátkům, pouze 3 dny dovolené! wink

Termín:

1. - 8. 7. 2018

Cena:

od  9 900 Kč

Dolomity patří k nejkrásnějším horstvům Evropy. Jméno mají po francouzském geologovi Deodetovi de Dolomier, který je první důkladně zkoumal a popsal. Dolomity bývají nazývány „Bledé hory“. Vysoké skalní věže z bílého vápence, které se v zapadajícím slunci barví do zlatova a v kontrastu se svěže zelenými loukami vytváří neuvěřitelné scenérie, které přímo lákají k turistickým vycházkám i výstupům na vrcholy. Při našich výstupech a putováních po horských cestách narazíme na stopy ještě ne tak dávné historie, a to válečného běsnění I.světové války, kde zahynulo i mnoho českých vojáků. Tentokrát se vypravíme do oblasti nejvyšší hory Dolomit - Marmolády (3342 m) - a také do horských skupin Sella, Rosengarten a Langkofel.

Program zájezdu:

Program může být změněn v závislosti na počasí, povětrnostních podmínkách a jiným nepředvídaným okolnostem. Jsou připraveny varianty "ferratové" a turistické.  Zájemcům můžeme doporučit ještě další alternativy. 

1. den neděle

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách, přejezd Rakouskem a Itálií. Ubytování.

2. den pondělí

Příjezd k přehradě Lago di Fedaia (2054 m)

A (lehká varianta)

Výstup k Porto Vescovo (2478 m), dále k chatě Rifugio Passo Padon (2369 m). Odtud možnost výstupu k bivaku Bontadini (2552 m),  pozůstatky I. světové války. 

B (těžší varianta – ferrata)

Od Porto Vescovo via ferrata Delle Trincée na vrchol Bec de Mesdi (2727 m) - nádherné výhledy na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3342 m). Sestup k bivaku Bontadini (2550 m) a do sedla Passo Padon (zákopy, tunely, vojenská postavení z I.světové války).

3. den úterý

A (lehká varianta)

Ze sedla Pordoi (2239 m) turistický výstup na nejlépe dostupnou třítisícovku Dolomit Piz Boe (3125 m) v masivu Sella. Pro ulehčení výstupu lze využít lanovku.

B (těžší varianta – ferrata)

Možnost výstupu náročnou ferratou Cesare Piazzetta na vrchol Piz Boe (3125 m). Turistický sestup do sedla Pordoi. Pro sestup je možné využít lanovku.

4. den středa

Kolem skupiny Langkofel - klasická dlouhá túra bez náročných stoupání, kolem několika horských chat.

Ze sedla Sellajoch (2160 m) k chatě Rifugio Comici (2153 m), dále Piz Ciaulonch (2114 m), dále k chatě Plattkofelhütte (2300 m), přes průsmyk Forcela Rodela (2318 m) zpět do sedla Sellajoch.

5. den čtvrtek

A lehká varianta

Ze sedla Gardena (2121 m) k chatě Pisciadu Hütte (2585 m). Možnost vystoupit na Cima Pisciadu (2985 m). Sestup do údolí Val di Mesdi a zpět na sedlo Gardena

B (těžší varianta)

Odvážně vedenou ferratou Brigata Tridentina v severní stěně masívu Sella, zakončenou lanovým mostem k chatě Pisciadu Hütte (2585 m). Sestup na sedlo Gardena

6. den pátek

A lehká varianta

Trek pod jižní stěnou Marmolady. Z Malga Ciapela přes horskou chatu Rifugio Falier (2074 m), sedlo Passo de Ombretta (2702 m), Rifugio Contrin (2016 m) až do místa našeho ubytování, poblíž Canazei.

B (těžší varianta)

Za dobrých podmínek možnost výstupu na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu (3342 m). Od Lago Fedaia gondolovou lanovkou k chatě Rifugio Pian dei Fiacconi (2625 m), odtud do sedla Forcella di Marmolada (2910 m), kolem starých vojenských postavení na vrchol Marmolady di Penia (3342 m). Sestup zpět po ledovci k horní stanici lanovky. Pro tento výstup jsou nezbytné mačky a cepín.

7. den sobota

A lehká varianta

Ze sedla Karer Pass (1758 m) výstup k Rifugio Paolina (2125 m), kolem pomníku Montoa Cristomannos (2349 m), přechod pod mohutnou západní stěnou Rotwandu (2806 m) do sedla Vajolonpass (2560 m). Sestup k chatě Rifugui Roda di Vael (2280 m) a zpět do sedla Karer Pass.

B (těžší varianta)

Via Ferrata Masaré na vrchol Rotwandu (2806 m).  Sestup do sedla Vajolonpass (2550 m) a pod mohutnou západní stěnou Rotwandu návrat přes Rifugio Paolina (2125 m) do sedla Karer.

Večerní odjezd zpět do ČR.

8. den neděle

Návrat v dopoledních hodinách zpět do ČR.

Náročnost :

Budeme se pohybovat v horském terénu do 3300 m po klasických kamenitých alpských stezkách, čemuž je nutné přizpůsobit veškeré vybavení - zejména oblečení a obutí. Pro pohyb po horských chodnících a sutích využijete trekingové hole. Denní tůry budou v rozpětí 4 - 9 hodin. Na trasách je možné občerstvení na některých alpských chatách. Pro zájemce o těžší varianty - výstupy po zajištěných cestách via ferratách - je povinná výbava ferratový set + přilba. Nutná je také svítilna, nejlépe čelovka, protože součástí některých túr je vstup do tunelů z I.světové války. Při výstupu na nejvyšší vrchol Dolomit Marmoladu je nutné mít mačky a cepín. Některé tůry lze usnadnit využitím lanovky.

Ubytování:

Ubytování je v apartmánovém domě poblíž Canazei - 6 nocí. Apartmány jsou vybavené kuchyňku pro možnost vlastní přípravy jídla, ale zároveň lze objednat snídaně nebo polopenze...

V komplexu je i bazén, sauna, posilovna. Apartmány mají většinou balkony. V apartmánech je wi-fi připojení.

Cena zájezdu:

Apartmán 4 osoby 9 900 Kč
Apartmán 3 osoby 10 900 Kč
Apartmán 2 osoby 11 900 Kč
Zapůjčení ferratového úvazku + přilby 500 Kč

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, ubytování (viz "Cena zájezdu"), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH,

Cena nezahrnuje:

Stravu, lanovky, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), zapůjčení ferratového úvazu a přilby.

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat