Tisk této stránky

Tisk stránky

Cyklovíkend v údolí Wachau a Kamptal

aneb cykloturistika nejlepšími vinařskými oblastmi Rakouska

  

Termín:

19. - 20. 5. 2018

Cena:

2 300 Kč

Víte, kde rostou ty nejlepší meruňky na světě? Kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce či kde byla nalezena rakouská obdoba naší Věstonické Venuše? Kde ochutnáte skvělý ryzlink či veltlínské? Uvidíte zříceniny slavných hradů, krásné kláštery a projedete krajem vinic, kolem Dunaje a řeky Kamp. Zcela oprávněně je údolí Wachau zapsáno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Program zájezdu:

1. den sobota

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Naši  první cyklistickou etapu začneme u zámku Artstetten, který je zasvěcen památce následníka trůnu Františku Ferdinandovi d´Este. Dále přejedeme k nedalekému poutnímu místu Maria Taferl. Odtud sjedeme již k Dunaji a po stezce pokračujeme do Melku s jeho slavým klášterem, který se majestátně vypíná nad Dunajem. Melk však není jenom klášter, ale i krásné staré budovy na náměstí. Z Melku pokračujeme kolem zámku Schönbühel, krajem meruňkových sadů a vinic, převezeme se přes Dunaj do vinařské vesnice Spitz. Můžeme vystoupat na nedalekou zříceninu hradu Hinterhaus, odkud jsou krásné výhledy na údolí Wachau. Přes Weissenkirchen do Dürnsteinu, kde byl podle pověsti vězněn král Richard Lví srdce, a odtud do Kremsu. Ubytování v mládežnické ubytovně, nedaleko centra. Cca 65 km

2. den neděle

Po snídani projedeme centrem Kremsu. Pak pokračujeme do vinařského městečka Langenlois - "hlavního města" rakouského vinařství. Po cyklostezce přes Schönberg am Kamp a dále údolím řeky Kamp do Gars am Kamp s jeho majestátním hradem. Naše putování vinařskou oblastí Kamptal ukončíme v Hornu, kde nás bude čekat autobus. Naložení kol a odjezd zpět do ČR. Cca 50 km.

Náročnost:

Tento zájezd je nenáročný, většina tras vede po rovině, kopce jsou zde také, ale nejsou dlouhé a náročné. Dunajská stezka je asfaltová, dobře značená a v údolí Kamptal jsou krátké šotolinové úseky.

Ubytování:

V mládežnické ubytovně v Kremsu se snídaní. Pokoje jsou vícelůžkové s poschoďovými palandami. 4-6 lůžkové. Každý pokoj má své sociální zařízení.  Ubytovna se nachází se přímo na cyklistické stezce a nedaleko od historického centra Kremsu. K dispozici je velký uzamykatelný prostor pro kola a zahrada s grilem. Společenská místnost s TV. 

Stravování:

Snídaně v místě ubytování formou bufetu.

Nástupní místa:

Olomouc, Prostějov, Vyškov,  Brno

Cena zahrnuje:

Doprava autobusem, přeprava kol ve vleku, 1 noc v mládežnické ubytovně - snídaně formou bufetu, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

Vstupné do památek, převozy přes Dunaj, cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)

CESTOVNÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ

Foto ze zájezdu v r. 2015 ZDE , 2016 ZDE

 Tisk této stránky

Zpět na stránku se seznamem zájezdů

Máte zájem o informace k tomuto zájezdu?

Vepište požadované informace do krátkého kontaktního formuláře a odešlete k nám, budeme Vás kontaktovat.

Všechna pole musí být vyplněna, abychom Vás mohli kontaktovat zpět.

Jméno a příjmení

Město

Váš email

Váš telefon

 

Po odeslání údajů Vás budeme kontaktovat